Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Uniwersytety Trzeciego Wieku

województwo
miasto
język
typ uczelni -  
status uczelni  

Collegium Da Vinci

Akademia Trzeciego Wieku

Akademia III Wieku ma już swoją wieloletnią tradycję. Jej oferta skierowana jest do osób chcących rozwijać swoje pasje w wieku dojrzałym (nie tylko nieaktywnych zawodowo), które dysponują odrobiną czasu wolnego i chcą posiadać status studenta ATW. Dla Państwa przygotowaliśmy ofertę licznych warsztatów w specjalistycznych sekcjach, wykładów a także atrakcyjną ofertę turystyczną. Zagadnienia obejmują naukę języka obcego na różnych poziomach, rozmaite wydarzenia kulturalno-artystyczne oraz zajęcia turystyczno-rekreacyjno-ruchowe. Bogata, obejmująca różne dziedziny nauki oferta Akademii III Wieku jest doskonałą okazją do pogłębiania i zdobywania nowej wiedzy, a nasi studenci uczestnicząc w zajęciach nawiązują jednocześnie nowe przyjaźnie i rozwijają kontakty towarzyskie.

Aktualizacje i nowe wpisy proszę przesyłać na 

Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej rozpoczyna 12. rok działalności. Uroczysta inauguracja z udziałem przedstawicieli władz uczelni odbędzie się 3 października o godz. 13:15, w audytorium im. A Sołtana (ul. Żeromskiego 116).
O seniorach, ich potrzebach i przeciwdziałaniu wykluczeniu będą rozmawiać uczestnicy II Dni Gerontologii – Wrocław 2017, które w stolicy Dolnego Śląska odbędą się w październiku tego roku. W programie m.in. forum tematyczne, konferencja naukowa, wizyty studyjne. Do uczestnictwa w tym wydarzeniu organizatorzy zapraszają seniorów oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką późnej dorosłości.
W tym roku to wspaniałe Święto Seniorów będzie trwało od 15 września do 13 października. Zapowiada się czas wielu, różnorodnych i interesujących wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych, prozdrowotnych, rekreacyjnych i międzypokoleniowych. Nie zabraknie stałych punktów w harmonogramie wydarzeń wrocławskich Dni Seniora. Już dziś zapraszamy do udziału w konkursach przygotowanych specjalnie dla seniorów.

Studia w Polsce