Łódź, Polska

Clark University

Strona www uczelni: lodz.san.edu.pl
Clark University jest instytucją naukowo-badawczą założoną w 1887. Clark jest najstarszą placówką w Stanach Zjednoczonych oferującą możliwość uzyskania dyplomu Master. Clark jest jedną z trzech uczelni z Nowej Anglii, obok Harvardu i Yale, które zapoczątkowały istnienie prestiżowego stowarzyszenia uniwersytetów amerykańskich - Association of American Universities.

Jednym z założycieli uczelni był Stanley G. Hall - fundator American Psychological Association, a także pierwszy zdobywca tytułu Doctor of Philosophy (Ph.D.) w dziedzinie psychologii w Stanach Zjednoczonych. Clark University odegrał kluczową rolę w rozwoju psychologii jako odrębnej dziedziny nauki. To tutaj w 1909 roku Zygmunt Freud wygłaszał swoje słynne ‘Clark lectures’, szerząc idee psychoanalizy.

Clark University ma również swój ogromny wkład w rozwój nauk geograficznych. Uczelnia przyznała w tej dziedzinie więcej tytułów Ph.D. niż jakakolwiek inna placówka na świecie. Instytut George’a Perkinsa pozostający w strukturze szkoły jest pierwszą w historii placówką badawczą zajmującą się wpływem zmian środowiska na ludzkość w skali globu.

W Clark University wykładali między innymi A.A. Michelson, zdobywca pierwszej nagrody Nobla, oraz Robert Goddard - ojciec ery kosmicznej, twórca paliwa rakietowego. Inni z wykładowców i naukowców pracujących w Clark University przyczynili się m.in. do rozwoju badań nad czynnikiem zimna i jego wpływem na organizm ludzki, podwójnymi wiązaniami chemicznymi, dokonali również przełomu w dziedzinie regeneracji tkanki mózgowej człowieka.

Strona główna Clark University, US - www.clarku.edu

Aktualizacje proszę przesyłać na 

Polityka Prywatności