Kursy na uczelniach

województwo
miasto
grupa kierunków
typ uczelni  
status uczelni  
Dąbrowa Górnicza, Polska

Dowód elektroniczny. Informatyka śledcza. Przestępstwa komputerowe

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: informatyczne
Zdobycie zaawansowanej wiedzy i umiejętności z zakresu postępowania przy zabezpieczeniu dowodów elektronicznych w postępowaniu oraz analizy w informatyce śledczej. Zapoznanie z najbardziej zaawansowanymi metodami analizy danych, możliwość prowadzenia wnikliwych dochodzeń dzięki umiejętności sprawdzenia typu aplikacji i czasu ich uruchamiania oraz poznanie wartościowych dodatkowych źródeł dowodów elektronicznych. Szkolenie przedstawia również metodykę postępowań w przypadku przestępstw komputerowych. Poznajemy w nim przykłady takich przestępstw, jak paserstwo programu komputerowego, rozpowszechnianie cudzych utworów za pomocą sieci teleinformatycznej, nielegalny podsłuch, hacking czy sabotaż komputerowy.
Informatyka
Informatyka – dyscyplina nauki zaliczana do nauk ścisłych oraz techniki zajmująca się przetwarzaniem informacji, w tym również technologiami przetwarzania informacji oraz technologiami wytwarzania systemów przetwarzających informacje. Początkowo stanowiła część matematyki, później rozwinęła się do odrębnej dyscypliny – pozostaje jednak nadal w ścisłej relacji z matematyką, która dostarcza informatyce podstaw teoretycznych.
Informatyka
Cywilizacja, którą zbudujemy, zbliżając się do XXI wieku, nie będzie cywilizacją materialną, symbolizowaną przez ogromne konstrukcje, ale będzie cywilizacją informacyjną (…) opartą na niewidocznych dla oka systemach, mocy ukrytej w miniaturowych elementach i potędze ludzkiego rozumu.
Autor: Masuda Yoneji, Computopia
Informatyka
Informatyka ma tyle samo wspólnego z komputerami, co astronomia ma z teleskopami.
Autor: Edsger Dijkstra
Informatyka
Gdyby budowniczowie budowali swoje budynki, tak jak programiści piszą swoje programy, to pojawienie się pierwszego dzięcioła doprowadziło by do upadku cywilizacji.
Zobacz też: prawo Murphy'ego
Polityka Prywatności