Gdańsk, Polska

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Typ uczelni: medyczne
Status: niepubliczne

Studia podyplomowewięcej »
Dietetyka
Dietetyka w sporcie
Edukator diabetologiczny
Hi-Tech w kosmetologii
Kosmetologia bioestetyczna
MBA w ochronie zdrowia
Onkokosmetologia
Opieka geriatryczna
Podologia
Prawo medyczne z elementami prawa kosmetycznego i farmaceutycznego
Psychodietetyka
Trychologia kosmetologiczna

MBAwięcej »
MBA w ochronie zdrowia

Kursy, szkoleniawięcej »
Bańki ogniowe i bezogniowe fizjoterapia, estetyka, leczenie infekcji dróg oddechowych
Elektrokoagulacja
Fizjoterapia pacjentów po COVID-19
Joga twarzy
Kurs makijażu
Makijaż fotograficzny
Makijaż okolicznościowy
Manicure hybrydowy i praca frezarką
Manicure żelowy
Masaż klasyczny I stopnia
Masaż klasyczny II stopnia
Masaż KOBIDO i kinesiotaping estetyczny twarzy
Masaż tkanek głębokich
Perfekcyjna "kępka"
Praktyczna diagnostyka trychologiczna
Praktyczna diagnostyka trychologiczna poziom zaawansowany
Przedłużanie i zagęszczanie rzęs
PsychodietetykaStudia online
Tajniki charakteryzacji filmowej

Biura Karierwięcej »
Biuro Karier

Organizacje studenckiewięcej »
Akademicki Związek Sportowy
Koło Naukowe Cyfrowe Pielęgniarstwo
Koło Naukowe DermoLab
Koło Naukowe Dietetyka
Koło Naukowe FizjoTeam
Koło Naukowe Psychologia Zdrowia
Samorząd Studencki
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku to uczelnia z ponad 20 letnim doświadczeniem, która nieprzerwanie kształci specjalistów z zakresu dietetyki, kosmetologii oraz fizjoterapii, na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Zdrowia?

Tym co nas wyróżnia to innowacyjne działania, ukierunkowanie na rozwój, a także ciągłe dążenie do dostosowania oferty nauczania do oczekiwań współczesnego rynku pracy. Uczelnia coraz silniej identyfikowana jest jako centrum kształcenia wykwalifikowanych specjalistów z obszaru nauk o zdrowiu. Kluczowym aspektem w realizacji programu studiów jest praktyka, do której przywiązujemy szczególną wagę, jako niezbędny element w przyszłej pracy dietetyka, kosmetologa i fizjoterapeuty. Dzięki takiemu podejściu, mamy pewność, że absolwenci opuszczając mury naszej uczelni będą godnie i z pełnym profesjonalizmem kontynuować swoją karierę zawodową i nieść pomoc innym.

Wysoka jakość kształcenia, bogate doświadczenie, kadra dydaktyczna składająca się z wybitnego zespołu lekarzy, specjalistów, ekspertów, konsultantów z obszaru nauk o zdrowiu, a także własne, profesjonalnie wyposażone pracownie, decydują, że Wyższa Szkoła Zdrowia jest bardzo ważnym ośrodkiem kształcenia fizjoterapeutów, dietetyków i kosmetologów. Dbamy o doskonałą organizację procesu kształcenia, umożliwiając dostęp do najlepszego źródła wiedzy praktycznej.

Realizując Projekt "Praktycznie dla zdrowia" – rozwój kompetencji zawodowych w ramach zintegrowanych programów kształcenia (POWR.03.05.00-00-ZR07/18-00), uczelnia powołała Akademickie Centrum Zdrowia, w którym nasi studenci w sposób praktyczny wykorzystują zdobytą wiedzę, poprzez dodatkowe szkolenia i warsztaty.

Studentom umożliwiamy odbywanie praktyk zawodowych w renomowanych placówkach medycznych, prestiżowych gabinetach dietetycznych, kosmetologicznych i fizjoterapeutycznych. Nowoczesne i bogate zaplecze do praktycznej nauki modułów oraz szeroka baza placówek, nie tylko na terenie całego kraju, ale także poza granicami Polski, sprawiają, że studenci mogą realizować program na najwyższym poziomie.

Nowości w ofercie kształcenia

Nowością w ofercie kształcenia Wyższej Szkoły Zdrowia jest możliwość studiowania w języku angielskim. Nauka w tym języku odbywa się obecnie na kierunku kosmetologia, a od nowego roku akademickiego rozpoczniemy również kształcenie na pozostałych kierunkach – dietetyce oraz fizjoterapii. Ofertę kierujemy zarówno do obywateli Polski, jak i obcokrajowców. Studia pozwolą na perfekcyjne opanowanie branżowej, specjalistycznej terminologii. Studenci nauczą się współpracy w międzynarodowym środowisku oraz nawiążą kontakty ze studentami z innych państw. Dyplom w języku angielskim to szansa na zdobycie prestiżowego stanowiska pracy w Polsce i na świecie.

Oferta kształcenia Wyższej Szkoły Zdrowia została również wzbogacona o studia drugiego stopnia na kierunku dietetyka. W ofercie uczelni znajduję się także osiem kierunków studiów podyplomowych: dietetyka, kosmetologia bioestetyczna, MBA w ochronie zdrowia, podologia, prawo medyczne z elementami prawa kosmetycznego i farmaceutycznego, trychologia kosmetologiczna oraz dwa nowe kierunki: dietetyka w sporcie i opieka geriatryczna.

Studia drugiego stopnia na kierunku dietetyka zostały ukierunkowane na wykształcenie magistrów dietetyki, którzy będą zaliczani do wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów. Kształcenie na studiach drugiego stopnia pozwoli przede wszystkim absolwentom studiów pierwszego stopnia kierunku dietetyka na kontynuację nauki w celu rozwijania umiejętności praktycznych, zdobywania zaawansowanej i ukierunkowanej wiedzy do przyszłej pracy zawodowej.

Nowe kierunki studiów podyplomowych to odpowiedź na aktualną sytuację społeczną. Dietetyka w sporcie to doskonały wybór dla osób, które chciałyby zgłębić swoją wiedzę, a przede wszystkim umiejętności praktyczne, nie poświęcając przy tym kilku lat na kształcenie w nowym zawodzie. Uruchomienie kierunku opieka geriatryczna to z kolei efekt zmian w strukturze wieku i procesie starzenia się społeczeństwa. Na tym kierunku uczymy właściwego podejścia i pracy z osobami w starszym wieku, tak aby jakość ich życia nie uległa pogorszeniu, a zmiany związane z wiekiem nie były przeszkodą w długiej aktywności zawodowej i osobistej.

Dodatkowe korzyści

Wyższa Szkoła Zdrowia realizuje również wygrany w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju projekt, którego celem jest podniesienie kompetencji zawodowych studentów kosmetologii. Odpowiadając na realne potrzeby pracodawców, zwiększa szanse na zatrudnienie absolwentów. Projekt zakłada prowadzenie zajęć warsztatowych rozwijających umiejętności komunikacyjne, językowe, a także zespołową pracę projektową.

Umożliwiamy odbywanie praktyk zawodowych w renomowanych placówkach medycznych i prestiżowych gabinetach. Dysponujemy szeroką bazą placówek, nie tylko na terenie całego kraju, ale także poza granicami Polski, co sprawia, że studenci mogą realizować program na najwyższym poziomie. Mają również możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji w aktywnie działających organizacjach studenckich.

Opowiadając na głos otoczenia oraz w trosce o zdrowie studentów i mieszkańców Pomorza, Wyższa Szkoła Zdrowia organizuje cykliczne wydarzenia poświęcone profilaktyce zdrowia. Dbając o komfort naszych studentów, umożliwiamy również relaks w specjalnie zaaranżowanym patio.

Nasze działania w obliczu pandemii

Dokładamy wszelkich starań, aby w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, jakość świadczonych przez nas usług pozostała na wysokim poziomie. Obecnie pracujemy zdalnie, a zajęcia dydaktyczne odbywają się online. Pozostajemy do Państwa dyspozycji za pośrednictwem zdalnych kanałów kontaktu – telefonu oraz poczty e-mail.

Czujemy się w obowiązku i dołączamy do apelu: #zostańwdomu i zadbaj o zdrowie swoje i innych. Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym służbom za pomoc, troskę i codzienną walkę w ratowaniu naszego życia w okresie pandemii.

Rekrutacja na studia

W trosce o naszych tegorocznych maturzystów, w pełni zaangażowani oraz zdeterminowani, zrobimy wszystko aby każdy z naszych kandydatów miał możliwość, bez stresu i obaw rozpocząć studia od nowego roku akademickiego. Wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów w Wyższej Szkole Zdrowia zachęcamy do rejestracji online na portalu internetowym dostępnym na stronie uczelni https://www.wsz.pl/ – rekrutacja trwa.

O przyjęciu na studia w Wyższej Szkole Zdrowia decyduje przede wszystkim kolejność zgłoszeń. Uczelnia nie przeprowadza egzaminów wstępnych na studia oraz konkursu świadectw.
Strona www uczelni:
www.wsz.pl

Mapa« powrót - Uczelnie
Polityka Prywatności