Uniwersytety Trzeciego Wieku

województwo
miasto
język
typ uczelni -  
status uczelni  

Aktualizacje proszę przesyłać na 

Przypadający dziś, tj. 14 listopada, Ogólnopolski Dzień Seniora to dobra okazja na przywołanie pytań o to: Jak zwiększyć społeczną aktywność osób starszych? Jak zwiększyć udział seniorów w edukacji? Jak zadbać o zdrowie seniorów? Potencjał wiedzy życiowej, wartości i umiejętności społecznych seniorów nadal w zbyt nikłym stopniu jest wykorzystywany przez rodzinę, społeczności lokalne i całe polskie społeczeństwo. Polscy seniorzy stosunkowo często - zwłaszcza na tle swoich rówieśników z UE - deklarują poświęcanie czasu rodzinie, co trzeci. Równocześnie nadal nie wielu Polaków powyżej 50. roku życia angażuje się w wolontariat, działania na rzecz społeczności lokalnej, sport czy kulturę.
Gdyńska Akademia Każdego Wieku zaprasza osoby 50 plus na spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych nauką języka angielskiego. Spotkanie odbędzie się we wtorek 18 października, o godz. 10.15, w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, przy ul. Kieleckiej 7 (2 minuty od przystanku SKM Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana), w sali 121. Wstęp wolny.
Warsztaty języka angielskiego, obsługi komputera i komunikacji z młodzieżą, gimnastyka, bezpłatne badania i porady specjalistów, otwarta próba akademickiego Teatru AULA , strefa dialogu międzypokoleniowego z niezwykłymi gośćmi, a na koniec dwuczęściowy koncert, to atrakcje jakie czekają seniorów w piątek 30 września w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

Przegląd uczelni
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura